[Boards: 3 / a / aco / adv / an / asp / b / biz / c / cgl / ck / cm / co / d / diy / e / fa / fit / g / gd / gif / h / hc / his / hm / hr / i / ic / int / jp / k / lgbt / lit / m / mlp / mu / n / news / o / out / p / po / pol / qa / r / r9k / s / s4s / sci / soc / sp / t / tg / toy / trash / trv / tv / u / v / vg / vp / vr / w / wg / wsg / wsr / x / y ] [Home]
4chanarchives logo
/tr/
Images are sometimes not shown due to bandwidth/network limitations. Refreshing the page usually helps.

You are currently reading a thread in /int/ - International

Thread replies: 12
Thread images: 7
File: gök türkçe.jpg (105 KB, 720x720) Image search: [Google]
gök türkçe.jpg
105 KB, 720x720
göktürkçe edisyonu
>>
File: 813Byd.jpg (80 KB, 610x693) Image search: [Google]
813Byd.jpg
80 KB, 610x693
>>
>>
File: rsdf.png (183 KB, 453x373) Image search: [Google]
rsdf.png
183 KB, 453x373
>>61987480
aman *ll*im bok kokuyooo
>>
ded
>>
çan bitmiş anasını sikiyim bokunuzda geberin
>>
teh fire rises

http://www.hurriyet.com.tr/beysehirdeki-olayda-olen-gencin-ailesi-suriyeliler-goc-ettirilsin-40141904
>>
bu kukuraç memesi nereden çıktı?
ilk kim başlattı?
>>
File: 1434572516555.jpg (36 KB, 440x385) Image search: [Google]
1434572516555.jpg
36 KB, 440x385
Selanik Piçi'ni sevmiyorum diyen Nuray Canan Bezirgani tenkit değil, linç etmek istediler. Nuray Hanımı bilmem, ama, ben ayrıca şarapçıları sevmem; demokrat olmayanları da sevmem, diktatörleri de, zorla falanı filanı sev diyenleri de sevmem! Sevmek zorunda da değilim!
Kamal'ın sofrasında 12 yıl hizmet veren Cemal Granda, Moda koyundayız, Selanik Piçi, Buraya geldiğimizi kimse görmesin. Elektrikleri de söndürüp kendi kendimize rahat bir şekilde yeyip içelim dedi Fakat daha on beş dakika bile geçmemişti ki, çevremizin sessiz sedasız sandallarla çevrilmekte olduğunu gördük Piç, Size ne ikram edeyim, ne istersiniz?..
Rakı, şarap ne varsa hepsini halka dağıt. Bana da bir şişe bırak dedi. Ben de ne kadar içki varsa, orada bulunan herkese dağıttım. Bağırış, çağırış gırla gidiyor. O zaman SYDSPB Kamal, karşısında coşan, sevgi gösterisi yapan halka doğru kadehini kaldırarak şöyle konuştu:
Vatandaşlarım... Buna rakı derler. Vaktiyle padişahlar gizli içerlerdi. Ben açık içiyorum. Siz de benimle beraber içiyorsunuz. Neticede unutmayın ki, ben de sizin gibi insanım.
Ben sadece rakıcı, şarapçıları değil; Şapka İktisâı Kanunu çıkarıp 14 Aralık 1925te şapka giymemekte ısrar eden ve aleyhte bulunan 143 sanıktan 8 kişiye idam, 14 kişiye 15er, 22 kişiye 10ar, 19 kişiye de 5er sene hapis cezâsı kesen İstiklâl Mahkemelerini de sevmem. Tekke ve zâviyeleri kapatanları da sevmem! Takrir-i Sükûn Kanunu ile muhalefeti susturanları da sevmem! 1000 yıldan beri yoğrulduğumuz kültürün harflerini yasaklayıp, İslâm kültürünü imhâ etmek; kökünü kazımak isteyenleri de sevmem!
>>
File: 1460673819220.jpg (19 KB, 379x342) Image search: [Google]
1460673819220.jpg
19 KB, 379x342
Eskiden beri ve hâlen, tarikat ve cemaatleri illegal sayanları, başörtülü kızları okumaktan men edenleri de sevmem! İlim ve fikir adamlarını hapis ve mahkemelere sevk edenleri, tetik çekenleri serbest, tesbih çekenleri mahkûm edenleri de sevmem!
Sevmek zorunda mıyım? Hayır! Ehl-i dünya bize derse ki: Sen bizi sever misin? Beğeniyor musun? Eğer seversen, neden bize küsüp karışmıyorsun? Eğer beğenmiyorsan bize muârızsın. Biz muârızlarımızı ezeriz.
Elcevap: Ben değil sizi, belki dünyanızı sevseydim, dünyadan çekilmezdim. Ne sizi ve ne de dünyanızı beğenmiyorum. Fakat karışmıyorum. Çünkü ben başka maksattayım; başka noktalar benim kalbimi doldurmuş, başka şeyleri düşünmeye kalbimde yer bırakmamış. Sizin vazifeniz ele bakmaktır, kalbe bakmak değil. Çünkü idarenizi, âsâyişinizi istiyorsunuz. El karışmadığı vakit, ne hakkınız var ki, hiç lâyık olmadığınız halde Kalb de bizi sevsin demeye?
Kalbe karışsanız: Evet, ben nasıl bu kış içinde baharı temennî ediyorum ve arzu ediyorum; fakat irade edemiyorum, getirmeye teşebbüs edemiyorum. Öyle de, hal-i âlemin salâhını temenni ediyorum, duâ ediyorum ve ehl-i dünyanın ıslâhını arzu ediyorum. Fakat irade edemiyorum; çünkü elimden gelmiyor. Bilfiil teşebbüs edemiyorum; çünkü ne vazifemdir, ne de iktidarım var.
Kalplerimize dahi ipotek koymaya kalkan zorbalara asla aldırmayız. Bütün mekteplerde ve dairelerde ve halkta, o ölmüş dehşetli Yahudi Dönmesi'nin muhabbeti telkin ediliyor. Bu hâl ise, âlem-i İslâma ve istikbale pek elîm ve acı bir tesiri olacaktı.
>>
:d

>>>/r9k/29899224
>>
File: 1465829813702.png (939 KB, 960x952) Image search: [Google]
1465829813702.png
939 KB, 960x952
Thread replies: 12
Thread images: 7

banner
banner
[Boards: 3 / a / aco / adv / an / asp / b / biz / c / cgl / ck / cm / co / d / diy / e / fa / fit / g / gd / gif / h / hc / his / hm / hr / i / ic / int / jp / k / lgbt / lit / m / mlp / mu / n / news / o / out / p / po / pol / qa / r / r9k / s / s4s / sci / soc / sp / t / tg / toy / trash / trv / tv / u / v / vg / vp / vr / w / wg / wsg / wsr / x / y] [Home]

All trademarks and copyrights on this page are owned by their respective parties. Images uploaded are the responsibility of the Poster. Comments are owned by the Poster.
If a post contains personal/copyrighted/illegal content you can contact me at [email protected] with that post and thread number and it will be removed as soon as possible.
DMCA Content Takedown via dmca.com
All images are hosted on imgur.com, send takedown notices to them.
This is a 4chan archive - all of the content originated from them. If you need IP information for a Poster - you need to contact them. This website shows only archived content.