[Boards: 3 / a / aco / adv / an / asp / b / biz / c / cgl / ck / cm / co / d / diy / e / fa / fit / g / gd / gif / h / hc / his / hm / hr / i / ic / int / jp / k / lgbt / lit / m / mlp / mu / n / news / o / out / p / po / pol / qa / r / r9k / s / s4s / sci / soc / sp / t / tg / toy / trash / trv / tv / u / v / vg / vp / vr / w / wg / wsg / wsr / x / y ] [Home]
4chanarchives logo
/polska/
Images are sometimes not shown due to bandwidth/network limitations. Refreshing the page usually helps.

You are currently reading a thread in /int/ - International

Thread replies: 255
Thread images: 112
File: giphy (8).gif (1 MB, 480x480) Image search: [Google]
giphy (8).gif
1 MB, 480x480
Edycja cozy, comfy i dobrej nocy.

https://www.youtube.com/watch?v=FwGxnJWr69E
>>
postuję w milszej
>>
>>57090231>>57082330#
Chyba po to jest anonimowa deska obrazkowa, żeby wypuścić cały ten tłumiony autyzm, nie? Już wystarczająco ukrywam mój poziom mocy jak jestem przy ludziach, bo nie chcę skończyć jak kolejny anon-spierdon, którego ciało znaleźli po miesiącu.
>>
a ale dubelki
>>57090233
>>
File: 1458051589862.jpg (10 KB, 152x154) Image search: [Google]
1458051589862.jpg
10 KB, 152x154
Wybieram miłoposting.
>>
>>57090231
postuję w antyłukaszkowej czy tam kurwa antyarturkowej

jebane pedały
>>
>>57090284
OS'y na /tech/ prosze
>>
>>57090231
Komfi gif.

>>57089858
ToS. Tree of Savior.
Miał być następca Ragnaroka, no ale w to to nawet ja nie wierzyłem. Grałem w betę i gra miała potencjał, ale wymagała sporo pracy, może nawet kompletnej zmiany niektórych rzeczy. System klas był zajebisty, klimat Ragnarokopodobny, taki bardzo komfi, muzyka bardzo dobra, świat gry bardzo fajny, trzeba tylko było doszlifować balans, kilka formuł i kompletnie przebudować system lewelowania bo trzymanie za rączkę przez questy to rak nowoczesnych MMORPGów (choć na to ostatnie bym nie liczył i gdyby nie zrobili to bym przebolał jakoś).

Mieli zrobić drugą betę co oznaczało że będą jeszcze sporo pracować nad grą, jeszcze sporo się pozmienia. Ale ponoć w Korei gra była katastrofą więc postanowili kompletnie zrezygnować z doszlifowania produktu i kolejnej bety i zamiast tego wypuścić grę. To oznacza że wypuszczą ją w stanie podobnym do tego jaki był w becie, może minus ewidentne bugi. W skrócie najprawdopodobniej zmarnują zajebisty świat gry i dobre pomysły zjebanymi mechanikami i brakiem balansu miedzy klasami.

Obrazek mi przypomina ToSa bo sporo klas miało podobne stroje, w sensie kolorowe/opancerzone spódnice

>>57089895
W newsach coś napisali że jak będzie zapotrzebowanie to zahostują serwery w Europie i Azji, ale początkowo tylko w Ameryce będą. Pewnie chcą zobaczyć czy im się kasa zwróci po porażce w Korei, jeśli tak to może będzie się opłacać utrzymać grę trochę dłużej jako kolejną krowę do dojenia p2w z regionalnymi serwerami.

Te preordery to rak, ale nie jest to taka tragedia. Da się przeczekać. Bardziej mnie boli że najprawdopodobniej dostaniemy niedokończoną grę.

>>57089957
3D w MMORPGach to syf. Nie podoba mi się. 2D lub 2,5D maksymalnie.
>>
>>57090347
przepraszam co
>>
>>57082330#
Chyba po to jest anonimowa deska obrazkowa, żeby wypuścić cały ten tłumiony autyzm, nie? Już wystarczająco ukrywam mój poziom mocy jak jestem przy ludziach, bo nie chcę skończyć jak kolejny anon-spierdon, którego ciało znaleźli po miesiącu.
>>
>>57090231
https://www.youtube.com/watch?v=3LYIGit9ZnU
>>
>>57090389
Czy ty uzywasz komputera tylko do sciagania i ogladania filmow, seriali itd i do gownopostowania?
>>
File: maze_solver.gif (301 KB, 706x706) Image search: [Google]
maze_solver.gif
301 KB, 706x706
>>57090231
Boring maze.
>>
File: comf.jpg (366 KB, 2048x1536) Image search: [Google]
comf.jpg
366 KB, 2048x1536
https://youtu.be/rKOt1vlZ2gk
>>
>>57090528
fuck off nigger
>>
https://www.youtube.com/watch?v=Tx1qg7Uumnc

Jak tak można bardzo kochać życie a jednocześniej pragnąć śmierci anonki? Nie rozumiem
>>
>>57090515
>Apple to szczyt estetyki
PIERDOL SIE W PUPCIE
>>
>>57090437
tak pisze dla tych dwóch co sie o srubokręt poklócili

ale ja i tak teraz wypróbuje sobie ten loadout
https://www.youtube.com/watch?v=lbTUKgg1I-k

jakby co to tego posta >>57090061 nie było
póki co miłej nocy <3
>>
File: 1441788135031.jpg (7 KB, 207x213) Image search: [Google]
1441788135031.jpg
7 KB, 207x213
Idę sobie. Znowu sie robi niemiło.
>>
>>57090435
Oj zuchu, jak dobrze prawisz.
Sam grałem w ToSa w becie przez chwilę, ale nie dałem rady przez ping. Z tego powodu najbardziej ubolewam nad właśnie lokacją serwerów.
A bugi to norma, teraz nie opłaca im się wypuszczać jakiejś dobrej gry na dłuższy czas, tylko niedoszlifowaną/ogólny crap i zarobić ile się da na Item Shopie.

2D, 2,5D i ostry grind musztardowa rasa, co nie?
>>
>>57090668
>on nie napierdala z dwutaktowcem i kobrą na jng90

smrut
>>
>>57090587
zajebisty argument cwelku, dalej czekam na cokolwiek

z braku laku mozesz nawet zapostowac swoj pulpit, zmien tapete jak sie wstydzisz.
>>
>>57090511
>>57090637
>>
File: selectionbox.jpg (4 KB, 558x134) Image search: [Google]
selectionbox.jpg
4 KB, 558x134
>>57090511
A ty przepraszam do czego uzywasz?

robisz myszka prostokaty na pulpicie?
>>
File: 206px-Spinoza.jpg (8 KB, 206x239) Image search: [Google]
206px-Spinoza.jpg
8 KB, 206x239
Benedykt Spinoza(właśc. Baruch de Spinoza, ur.24 listopada1632wAmsterdamie, zm.21 lutego1677wHadze[1]) – filozofniderlandzkizaliczany do jednych z największychmyślicieli żydowskich. Uważany za ostatniegośredniowiecznego filozofa żydowskiegoi zarazem pierwszego nowożytnego.
>>
haha dumb Polska kurwa!! Katyn remember??
>>
>>57091095
KYTYN?
>>
Sokrates(gr.Σωkράτης, ur. ok.470 p.n.e.wAtenach, zm. w399 p.n.e.w Atenach) –greckifilozof starożytny. Jest on, obokPlatonaiArystotelesa, uważany za największego filozofa starożytności. Dlatego wcześniejsza filozofia nazywana jestprzedsokratejską.
>>
File: Screenshot_1.png (4 KB, 330x109) Image search: [Google]
Screenshot_1.png
4 KB, 330x109
>>57090841
hej

na konsolach mam 4 tysiace
w bf4 zaczalem grac tydzien temu
>>
File: Rifle_AK-47.jpg (64 KB, 800x460) Image search: [Google]
Rifle_AK-47.jpg
64 KB, 800x460
KAŁASZNIKOW
>>
>>57091331
ładne
>>
czyż nie jest to zdumiewające, że tysiące ludzi potrafi zebrać się aby słuchać swojego ulubionego zespołu?
>>
>>57091187
"Τι μια σkοτεινη γλωσσα..."

t. Socrates, """"""greckifilozof""""""" (lmaoed irl @ this word)
>>
>>57090553
halo? co tu się stało dokładnie? ja tu już dziś widziałem
>>
File: do-you-recognize-miracles-o.gif (841 KB, 320x180) Image search: [Google]
do-you-recognize-miracles-o.gif
841 KB, 320x180
>>57091383
Czysty zajebisty cud
>>
>>57090553
bosa nowa?

będziemy tu zawsze
https://www.youtube.com/watch?v=MtD8OwQ2Sw0

nie album cały może, chociaż cały zajebisty. ale pierwszy kawałek
>>
>>57091118
There he is. There he goes again.

Look everyone he posted it once again. Isn't he just the funniest guy around. Oh my god.

I can almost see your pathetic overweight frame glowing in the dark lit by your computer screen which is the only source of light in your room giggling like a little girl as you once again type your little polska thread up and fill in the captcha.

Or maybe you don’t even fill in the captcha, maybe you’re such a disgusting NEET that you actually paid for a 4chan pass so you just choose the picture.

Oh we all know the picture, the uh epic flip phone isn’t it? I imagine you, little shit, laughing so hard as you click it that you drop your Doritos onto the floor.

But its ok, your mother will clean it up in the morning. Oh that’s right, did I fail to mention? You live with your mother! You’re a fat fucking fuck up and she’s probably so sick of you already. So sick of having to do everything for you all god damn day, every day, for a grown man who spends all his time on 4chan posting about a shitty fanfic.

Just imagine this, she had you and then she thought you were going to be a scientist or an astronaut or something grand and then you became a NEET. A pathetic keit-ai fag NEET. She probably cries herself to sleep everyday thinking about how bad it is and how she wishes she could just disappear. She can’t even talk try to you because all you say is “KATYN KATYN KATYN KATYN”

You became a parody of your own self. And that’s all you are. A sad little man laughing in the dark by himself as he prepares to indulge in the same old dance that he’s done a million times now.

And that's all you'll ever be.
>>
>>57090775
>2D, 2,5D
Tak, musztardowa rasa.
>ostry grind
Niekoniecznie. Niestety, gracze się zmienili. Ludzie którzy grali w MMORPGi gdy jeszcze naprawdę były RPGami gdzie sam decydowałeś, nie byłeś trzymany za rączkę jak debil się postarzeli, mają teraz robotę, dzieci i nie mają tyle czasu na ostry grind.
Nowe pokolenia z jakiegoś powodu szybko się poddają i grindu nie lubią.

Gdyby to ode mnie zależało to zrobiłbym jakieś niepołączone ze sobą questy zmuszające graczy do spenetrowania np wszystkich poziomów dungeonu, gdzie dolne poziomy wymagają już albo naprawdę dobrego skilla/ekwipunku, albo party. Na każdy przedział levelowy byłoby kilka questów w różnych miejscach, z różnymi potworkami, tak abyś mógł sobie wybrać coś co pasuje do twojego zestawu klas w party.

Takie questy dawałyby dużą nagrodę w postaci expa (powiedzmy równowartosć 2-3 godzin grindu lub % lvla, np 10-25% aktualnego paska poziomu) i może czegoś jeszcze, ale miałyby duży cooldown, np 24 godziny. W ten sposób zachęcasz ludzi do zalogowania się żeby zrobić questy (bo opłacalne) i do stworzenia party (bo ostatnie poziomy dungeonów trudne). Jak już mają party to mogą iść robić instancje czy bić bossy dla expa, albo iść pogrindować w grupie. Mapy pod grind powinny mieć dużo mobków bo zabijanie pojedynczo jest w chuj nudne i powolne, człowiek ma więcej frajdy jak jest zalewany syfem i stale musi się bronić i mobować pod obszarówki twojego nukera.

Zmuszasz ludzi do chodzenia w różne miejsca wrzucając ekwipunek do setu w różne miejsca. Np żeby skompletować cały set musisz jedną część normalnie wydropić podczas grindu/kupić, inną z questa, inną z bossa, inną z instancji.
>>
Tęsknię, moi drodzy anonimkowie, do szczęsliwych czasów, minionych już, gdy potrafiłem cieszyć się dniem i wszystkimi jego cudami. Tęsknię do tej wspaniałej, tłumiącej zmysły nieświadomości, czasów gdy nie wiedziałem tak wielu rzeczy, choć tak bardzo pragnąłem je poznać. Tęsknię do braku trosk, gdy oddychałem czystym powietrzem i nie bałem się jutra, nawet gdy byłt ku temu powody. Tęsknię do tych ludzi, którzy byli tak bardzo do mnie podobni, choć zarazem wszyscy byliśmy tak różni
Czemu nie mogę pożegnać się z przeszłością? Czemu żyję mętnymi wspomnienami dawnych zapachów, widoków i dźwięków, a w mojej głowie dalej krążą echa dawno już zakończoncyh rozmów i urwanych śmiechów
+ polecam
https://www.youtube.com/watch?v=6U2mO2Yspsc
>>
File: 1450076864797.jpg (16 KB, 238x223) Image search: [Google]
1450076864797.jpg
16 KB, 238x223
>>57091553
Muzyka z windy jest najlepszą rzeczą jaką odkryłem w tym roku.
>>
File: spinoza2.jpg (183 KB, 1276x1744) Image search: [Google]
spinoza2.jpg
183 KB, 1276x1744
More geometricoEdytuj

Spinoza był filozofem w pewnym sensie wewnętrznie rozdartym. Z jednej strony był zafascynowanymistycyzmemipanteizmemw duchuMajmonidesa, a z drugiej najnowszymi w jego czasach prądami filozoficznymi, czyliracjonalizmemKartezjuszainaturalizmemHobbesa.
>>
>>57091675
eno? lubię bardzo
>>
https://www.youtube.com/watch?v=Am_pcIrz-EM
>>
>>57091563
Questy z historią świata powinny być jednorazowe, niepołączone ze sobą (musisz ich szukać) i dawać duży exp, tak jak w RO. Wtedy tworzy się taka elita lorefagów którzy znają historię. Można by powiązać coś pre-requiredami lub stworzyć tą historię tak aby informacje z tych questów były jakoś przydatne. Np w jakimś quescie jak komuś pomożesz (opcjonalne), otrzymujesz hasło żeby się gdzieś dostać lub do jakiejś skrzyni ukrytej gdzieś w świecie.

Jak chcesz utrudnić ludziom korzystanie z poradników to dodajesz trochę losowości. Np quest losuje mobki do ubicia, itemy do przyniesienia lub NPCa do którego musisz iść. Ba, możesz nawet losować u którego NPCa zaczyna się quest.

ehh, gdybym miał masę wolnego czasu to może sam bym zaczął coś kombinować z gierkami. Już mam w planie kiedyś napisać w C++ Advance Warsy po internecie i może Fire Emblem Online czyli takie trochę połączenie mechaniki i postaci z FE z napierdalaniem się pomiędzy graczami jak w AW.
>>
File: spinoza.jpg (1 MB, 1600x1200) Image search: [Google]
spinoza.jpg
1 MB, 1600x1200
Jego programem filozoficznym było pogodzenie tych wszystkich prądów w jednolity i spójny system. Od Majmonidesa przejął on głęboką wiarę w jedność całego bytu (monizm), od Kartezjusza – fascynacjęmatematykąi koncepcję znalezienia racjonalnego i nie do obalenia punktu początkowego wszelkich rozumowań, zaś od Hobbesa przejął wiarę, że dobry system filozoficzny nie może stać w sprzeczności z namacalnymi faktami z codziennego życia.
>>
>>57091774
>advance wars
>fire emblem

uszanowanko
>>
>>57091658
czemu? ja za przeszłoscia nigdy nie tesknie, bo wiem że to tylko dzięki niej osiągne przyszłosć.

ale hej. ja mam tylko 18. ale jak chodzi o te pierwsze rzeczy
dlatego powiedzialem sobie żeby nigdy nie przestawać odkywać czy tam poszukiwać
może ty tego czegos jescze nie znalazłes?

skoro wszyatko już wiesz, wykorzystaj te wiedze by pomoc innym? zawsze jest sens tylko trzeba go znalesć

tutaj odemnie https://www.youtube.com/watch?v=3gxNW2Ulpwk&list=LLCzZJg6Htherw-7GYCBtENg&index=66

kocham takie rozmowy tak wgle, wiec pisz. nawet jak uwazasz ze pierdole.
>>
>>57091913
>ale hej. ja mam tylko 18.
>jebane dziecko bedzie kogos pouczalo na temat wspomnien i nostalgii

kurwa mlody
>>
File: spinoza-1.jpg (199 KB, 1067x1600) Image search: [Google]
spinoza-1.jpg
199 KB, 1067x1600
Jego podejście do problemów filozoficznych polegało na formułowaniu tzw.założeńpisanych w formie matematycznych pewników, generowaniu z nich twierdzeń, dowodzeniu ich na sposób matematyczny i wreszcie konfrontowaniu wniosków z tych twierdzeń ze znanymi sobie faktami. Tę metodę filozofowania nazywałmore geometrico(termin ten jestkartezjański), gdyż przypominała ona konstrukcję geometriiEuklidesa, w której z kilku pewników tworzy się całą rozbudowaną naukę.
>>
ide po piwo
BO TO MOJE PALIWO
>>
>>57092012
nie pouczam
nigdy, bo nie ma sensu, i to nie o to chodzi
jezeli juz cos to wole zadawać pytania
>>
Powstanie filozofii nowożytnejEdytuj

Kartezjusz nazywany jest często ojcemfilozofii nowożytnej[1][15]. Jego działalność wydatnie przyczyniła się do porzucenia dawnych metod filozofowania, zarówno charakterystycznych dlafilozofii średniowiecznej, jak irenesansowego platonizmu. Przejście to określa się czasem zmianyparadygmatufilozofii, z paradygmatu ontologicznego na mentalistyczny[16].
>>
>>57092012
i nostalgie tez znam
ale hej, ja cie nie znam, nie oceniam, nawet jak juz sam tekst jest cliche
ja lubie rozmyslać sobie tak
>>
>>57091843
No, niestety servery AW powyłączali więc nie można już grać po wi-fi. Zresztą balans COsów też nie był idealny.

Gdybym coś takiego robił to niestety bez lobby bo do tego potrzeba serwera, ale łączenie po IP. Wybierasz że chcesz hostować, wysyłasz kumplom swoje IP, oni wybierają że chcą być klientem, wklejają twoje IP, wybieracie port po którym chcecie grać i się podłączacie.
Podczas hostowania wybierasz mechanikę (z kolejnych odsłon AW), jakieś bany na konkretnych COsów czy jakieś ogólne ograniczenia. Klienci wybierają COsów, jeśli host pozwoli to np można by zrobić żeby można było grać COsami z AW1 przeciw COsom z AW2.

FE Online podobnie, ale w klimatach FE, z wszystkimi klasami, levelowaniem i oprócz postaci grywalnych miałbyś jeszcze normalne wojsko, takie jakim zalewało cię AI podczas kampanii. I też napierdalasz się pomiędzy graczami. Albo do wyeliminowania wrogiej armii, albo do zdobycia zamku, albo jeszcze jakieś inne tryby. Można by tez pokombinować z transportem (np kupujesz wózki do transportu broni która by się zużywała) i trzepaniem kasy na trzymaniu kontroli nad wioskami i domkami (jak w AW).

Ale to kiedyś. Jak będę miał czas.
>>
Nie wiem czy da się przedstawić to w słowach, albo raczej czy ja to potafię, bo do poety mi daleko. To abstrakcyjny rodzaj uczucia, gdy nie potrafię znale
>>57092178
Kurwa stary rozroszyłeś mnie i nie wiem co mam dalej pisać
>>
>>57091702
>>57091838
>>57092014
>>57092178
czy to ta słynna metoda uczenia się poprzez postowanie?
>>
File: kartezjusz.jpg (45 KB, 432x670) Image search: [Google]
kartezjusz.jpg
45 KB, 432x670
O ile filozofia nastawionaontologiczniezajmowała sięprzedmiotemi jego istnieniem, to filozofia mentalistyczna postawiła pod znakiem zapytania możliwość prawdziwego poznania. Filozofia taka wskazywała, że nim możemy określić, jaki jestbyt, należy najpierw określić, czy prawdziwe poznanie jest możliwe i jakie są jego warunki. Zasadniczym jej pytaniem jest „co można poznać?”, „co można wiedzieć?”[17]. Stąd też, zamiast ontologii, w paradygmacie mentalistycznym zaczęto uprzywilejowywaćepistemologię. Rozwinęła sięfilozofia umysłubadająca procesy myślowe i stanyświadomości. Metodycznewątpieniebyło nie tylko punktem wyjścia, ale jedną z podstawowych metod testowania prawdziwości sądów. Kartezjusz, a za nim inni filozofowie, dążył wpierw do rozstrzygnięcia zasadniczych kwestii epistemologicznych (jakiego rodzaju wiedza jest wiedzą pewną), a dopiero w dalszej kolejności do stawiania tez ontologicznych[18].
>>
własciwie to po chuj wiek spostowałem jak wiedziałem że bedzie przez pryzmat numerka cały post zjebany zamiast na podstawie tekstu

nieuleczalny autyzm
>>
jak szybko i bezpolesnie sie zajebać?
>>
>>57092347
Żyć znaczy cierpieć
W sensie się nie da. Tward szczęscie
>>
>>57092262
tak też można

troche smieszna własciwie przypomina mi to moją skype grupe
bardzo comfy
>>
>>57092223
a advance wars nie jest juz "sportowane" na pc? kojarze ze widzialem kiedys ze jest wersja webowa
>>
>>57092276
Powiedz mi więcej
>>
File: 1420223945019.jpg (25 KB, 377x326) Image search: [Google]
1420223945019.jpg
25 KB, 377x326
kurwa robaki jebane idzcie spac jutro do roboty
>>
File: kartez.jpg (19 KB, 250x312) Image search: [Google]
kartez.jpg
19 KB, 250x312
We wczesnej nowożytności doszło do wyodrębnienia się z filozofiinauk ścisłychiprzyrodniczych, dotychczas uprawianych w ramachfilozofii przyrody. Chociaż nadal filozofia i przyrodoznawstwo były blisko ze sobą związane, a wielu ówczesnych filozofów było jednocześnie wybitnymi naukowcami, to coraz częściej filozofia i nauka będą dla siebie jedynie inspiracją. Sam Kartezjusz – oprócz filozofii – zajmował się również matematyką, jak i badaniami z zakresufizykiioptyki,meteorologiiifizjologii. Uważał, że jego odkrycia naukowe są ściśle związane z jego rozważaniami na tematymetafizyczne,epistemologiczneczy z zakresufilozofii umysłu. Filozofia daje też metodologiczne podstawy dla uprawiania nauk empirycznych[15].
>>
>>57092347
nie zabijaj sie brachu
>>
File: CemH1vMWsAUkgQT.jpg (81 KB, 600x645) Image search: [Google]
CemH1vMWsAUkgQT.jpg
81 KB, 600x645
>>57092347
życiem
>>57092438
ja jestem bezproduktywnym rakiem więc nie musze :3
>>
>>57092438
Chciałbym mieć jutro do roboty ty atrakcyjna i kochana cioto zjebana, ale mam problemy ze wszystkim więc żyję z tego co zdrapę ze ścian, w większości mech i nieliczne morskie stworzonka
>>
File: kartezjusz_2_blog.png (32 KB, 422x600) Image search: [Google]
kartezjusz_2_blog.png
32 KB, 422x600
Kartezjusz zakładał, że możliwe jest oparcie całości wiedzy ludzkiej na pewnym niepowątpiewalnym fundamencie. Tylko w ten sposób możliwe jest jego zdaniem odparcie argumentówsceptycyzmuco do możliwości uzyskaniawiedzypewnej. Stanowisko takie określane jest jakofundacjonalizm[19].
>>
>>57092528
zmywak doktor czy zmywak swiezy student?
>>
File: 234510_170x100.gif (383 KB, 480x360) Image search: [Google]
234510_170x100.gif
383 KB, 480x360
anoni a ja taki tekst głeboki wymysliłem

"you have to be lucky to be unlucky"
fajne prawda?
>>
>>57091563
Mądrze gadasz, ale bardziej podoba mi się pomysł tego zucha:
>>57091774
Wszystkie raidy instancje czy dungi są takie same. Zazwyczaj tylko pierwsze przejście sprawia problemy, ale w końcu ta 1337 guild to robi, wrzuca video na neta i koniec; zero wyzwania dla innych.
Albo po prostu dungi są tak łatwe, że masz najlepszy gear to robisz grając jedną ręką.
Questy i dungi to powinno być coś ciężkiego, nie tak jak w każdym nowadays MMO, że bierzesz>zabijasz 10 mobów>oddajesz powtórz razy miliard, tylko jakieś zagadki logiczne, losowość, no i co najważniejsze dla mnie - poziom trudności. IMO lepiej pierdolnąć jeden quest na lvl, ale wymagający ubicia grupy mobów i bossa w przynajmniej 4 osoby, niż solo questowanie do endgejmu żeby robić nudne insty po gear.
>>
>>57092650
zmywak proszę-przyjmijcie-mnie-na-te-studia-bo-znajdę-rodzinę-każdej-osoby-w-tym-kraju-i-wybiję-do-nogi
Czemu tak się toczy to wszystko nie w sposób w jaki powinno, tylko mozolnie i nie tam gdzie miało w ogóle być
EEEEEEEEE
>>
>>57092394
No jest przeglądarkowa.
http://awbw.amarriner.com/gamescurrent_old.php
Ale to chujnia z grzybnią jest. Głównie dlatego że możesz zrobić swój ruch, wylogować się i przyjść jutro. Gry toczą się całymi wiekami. Jedyne sensowne wyjście to granie z kumplem i powiadamianie się na VOIPie czy na komunikatorze kiedy jego ruch, bo przecież automatycznie się przeglądarka nie odświeża, a komu by się chciało ciągle F5 wciskać?

>>57092709
Oba posty są moje. W jednym się po prostu nie zmieściło.
>>
File: 57_I_urodziny_blog.jpg (224 KB, 800x429) Image search: [Google]
57_I_urodziny_blog.jpg
224 KB, 800x429
""Istniejesz, więc i wiesz, że istniejesz, a o tym wiesz dlatego, ponieważ wątpisz.""
>>
>>57092347
>wynajmujesz łódkę i wypływasz na środek jeziora
>unieruchamiasz sobie nogi i ręce (zębami można dociągnąć) opaskami zaciskowymi
>przeskakujesz za burtę
>fiku miku i po krzyku
>stajesz się małą syrenką
>>
>>57092759
nie rób wstydu co
>>
File: 1439317930004.png (13 KB, 426x364) Image search: [Google]
1439317930004.png
13 KB, 426x364
ehh anoni siedze i gram i mnie prawa półkula glowi poli, z tyłu i tak z boku nad uchem
ale jak umre to przynajmniej przy mojej pasji opuszcze ten swiat, przy wowie
also czego sluchacie
https://www.youtube.com/watch?v=K4958y3xz2c
>>
>>57092808
Przepraszam
>>
File: hqdefault.jpg (10 KB, 480x360) Image search: [Google]
hqdefault.jpg
10 KB, 480x360
kokodżambo i do przodu, to moje motto

fajne prawda?
>>
>>57092854
może mi jeszcze puścisz film o facecie w łódce
>>
File: CddSj30W0AAq_Qb.jpg (91 KB, 600x600) Image search: [Google]
CddSj30W0AAq_Qb.jpg
91 KB, 600x600
>>57092778
fajne
>>
>>57092776
a nie wiedzialem ze tak to dziala

to jak kiedys sie cudem za to zabierzesz to mysle ze p2p w zupelnosci wystarczy. moze jakies webowe lobby do chat i ustawiania bitewek
>>
File: codwudziennik78.jpg (141 KB, 800x387) Image search: [Google]
codwudziennik78.jpg
141 KB, 800x387
""""""Jestem podległy błędom równie jak każdy inny, odrzucam jako błędne wszystkie racje, które wziąłem poprzednio za dowody.""""""
>>
>>57092907
errare humanum est ;]]
>>
>>57092776
A to sory, Dżozef.
>>
>>57092890
>being yourself
wywod do smietnika
>>
>>57092941
>on nie chce być sobą
eh w sumie
>>
File: 1455052027548.jpg (59 KB, 1280x720) Image search: [Google]
1455052027548.jpg
59 KB, 1280x720
>>57092854
ale to jest tak, że ironicznie pokazujesz ironie byzmyslnosci przez co tak naprawde myslisz smiejąc sie z przemysleń?
>>
>>57092941
To kim masz być, jak nie sobą anonku?
He?
To czy siebie lubisz, czy nie to już zupełnie inna sprawa w całej rozciągłości
>>
>>57092979
żbsz to naprawde moje motto, polecam ten styl zycia. przydalby sie niektorym zasmutkowanym tu
>>
File: tim.gif (112 KB, 500x372) Image search: [Google]
tim.gif
112 KB, 500x372
>>57092854
Kiedy chodze po miescie, wszystkie kobiety sie o mnie pytaja.

Jak myslisz?
>>
wszycy chodzimy tymi samymi ulicami momentami
wdychajac to samo powietrze które cały czas jest z nami
>>
File: 1459090036439.jpg (69 KB, 600x600) Image search: [Google]
1459090036439.jpg
69 KB, 600x600
>po prostu bądź sobą
dosłownie po prostu bądź normikiem
>>
File: ruben_1.jpg (153 KB, 430x513) Image search: [Google]
ruben_1.jpg
153 KB, 430x513
/polska/ po mojej wizycie
>>
File: 17_zwierze_jako_maszyna_blog.png (95 KB, 800x437) Image search: [Google]
17_zwierze_jako_maszyna_blog.png
95 KB, 800x437
""Jeśli ktoś postawi sobie zadanie zbadania wszystkich prawd, do których poznania rozum ludzki jest zdolny – a wydaje mi się, że to raz w życiu każdy musi uczynić, kto myśli poważnie nad tym, jak dojść do mądrości – ten zaiste za pomocą danych prawideł stwierdzi, że niczego nie można poznać pierwej od intelektu.""
>>
>>57093008
wg niektorych teorii co ilestam lat nie jestes soba bo wiekszosc komorek w twoim ciele poszla do wymiany. podobnie przez zycie zmieniaja sie nastawienie, poglady, marzenia. moim zdaniem to nie chodzi o to zeby byc soba, bo mozesz byc jebanym alkoholikiem cwiercinteligentem to wtedy jest gowniana rada. lepiej starac sie zostac kims, kogo idealizujemy. dlatego tak wazni w zyciu sa rodzice a pozniej mentorzy czy inne idole.
>>
skończyłem wielkiego szu właśnie

anansy oglądały? zajebisty
>>
File: 1457197244095.jpg (2 MB, 2546x1447) Image search: [Google]
1457197244095.jpg
2 MB, 2546x1447
>>57093129
>>
>>57093022
masz racje, trzeba jescze mieć swiadomosć żeby zdawać sobie sprawe z tego jak jest sie zagubionym

abo można być zajebistym i pierdolić xD !!! DDDx
>>
>tug zrobiles sobie kanapeczke z serem i keczupem
zazdro robaki jebane?
>>
>>57093221
szanuje
zapisuje
>>
>>57093221
>zielteksty o miastach nie sa ulozone jak na mapie

oj autyzm mi sie zapiekl
>>
>>57093118
Ciekawe jak to jest być takim Chadem pioruno-penisem, kapitanem drużyn i łowcą dziewic?
>>57093170
Ciekawe podejście. Też uważam, że nie można godzić się z pewnymi cechami i jeżeli, coś uważasz za złe to należy to wyeliminować, a nie zasłaniać śię wymówkami, że taki/a jestem i już. No a to, że się zmieniamy to też jasne, taka cecha życie.
Ale są pewny rzeczy, które czynią nas nami i ich nie powinniśmy ani się pozbywać ani się wstydzić. Grunt to znaleść złoty środek, jak ze wszystkim w życiu
>>
>>57093330
tak samo jak być spierdonem, tyle że przyjemności czerpiesz z innych rzeczy
>>
File: slide_19.jpg (135 KB, 960x720) Image search: [Google]
slide_19.jpg
135 KB, 960x720
>>
>>57093170
idol wywodzi sie z ideii
>>
>>57093447
lol

ojj anonki ja was tak kocham bardzo
nawet alkoholu nie pije
>>
>>57093447
>tug w twoim sercu nie ma boga

ehh, jebac bycie prawilnym Matim, ja bym chcial wiedziec jak to jest byc szczerze religijnym. nawet bierzmowany nie bylem bo w 6 klasie podstawowki stwierdzilem ze boga nie ma i od tamtej pory wyjebane mialem.
>>
>>57093466
co to zmienia w kontekscie mojej wypowiedzi. jezeli celujesz w jakas idee to i tak ja w koncu spersonifikujesz, poniewaz tak dzialamy. po prostu sadze ze lepiej jakby ten nasz "ideal" byl jakas prawdziwa osoba.
>>
>>57093564
nic nie zmienia tylko tak mowie
>>
>>57093524
heheheh
same desu
>>
>>57093524
Ja pamtam, że byłem na bierzmowaniu (śpóźniony chyba) i wpadł biskup i mówi, że imię mam wybrać, ale on powiewał tą sukienką, a że ja płochliwy z natury jestem, to się wystraszyłem wymamrotałem co mi tam pierwsze do głowy przyszło, że chcę Krziśka, Biskup, że ok namaszczam cię synu pocałuj jesusa w stopy, ja całuję przerażony on mnie potem (biskup, nie jesus) poklepał po ojcowsku, że katolik teraz jestem wziął od matki dwie stówy i wskoczył za ambonę
Potem juz bałem się kościołów i nigdy nie poszedłem
>>
https://www.youtube.com/watch?v=GNYjbGhyMJI
>>
>>57093812
ALE CHUJOWE
>>
>tug umyłeś peniska, a bydlak dalej śmierdzi
co robię nie tak?
>>
>>57093897
A czym go myjesz?
>>
>>57093812
ostatnio duzo mediow zwiazanych z kosmosem sie produkuje. no i caly spaceX. czyzby demony z marsa niedlugo?

ewentualnie to mi sie tylko wydaje
>>
>>57093897
bo ma smierdziec pedalku
>>
>>57093954
Ale cię zaraz dopadnę w ciemnej alejce i złupię po mordzie
>>
>>57094018
kek, juz sie boje robaka ktory jedyne co w zyciu ulozyl to pasjansa
>>
File: 30_przyczyna_blog.png (80 KB, 800x426) Image search: [Google]
30_przyczyna_blog.png
80 KB, 800x426
"""""Intuicja ogłada teraźniejszość"""""
>>
>>57094070
Nigdy nie układałem pasjansa, więc z automatu przegrywasz tą rundę
>>
>>57094115
wiec nawet to ci sie nie udalo
>>
>>57093921
mydełkiem przeciwbakteryjnym
>>
>>57094076
Dobre to
dawaj więcej
>>57094166
Ale nie to tak nie działa, dałeś porównanie, ale było nietrafne więc punkt idzie do mnie
>>
>>57094076
Fajne
>>
>>57094199
Ja tam myję mydłem, takim zwykłym, bezzapachowym i nie śmierdzi, więc rzeczywiście coś robisz źle
Może gąbka brudna, czy coś, albo masz bieliznę niewypraną. Nie wiem już nawet
Ale przy główce odciągasz skórę, bo tam chyba najwięcej syfu się zbiera
>>
FILOZOFIA
DIASPORA
WYGODA
>>
>>57094213
eh niech ci bedzie, musze popracowac nad wedkarstwem
>>
>>57094199
Zwierzęcym szamponem się myje. Jak masz powyżej 15 cm to dla długiej sierści.
>>
>>57094470
:DDD
>>
>>57094493
No tak. Jak masz poniżej 15 to szampon dla krótkowłosych żeby ci urósł do tych 15 cm.
>>
File: 1456322930384.png (175 KB, 500x444) Image search: [Google]
1456322930384.png
175 KB, 500x444
Opłaca się iść na studia po technikum? profil technik informatyk
>>
>>57094717
zadaj sobie pytanie, po co ci studia
>>
>>57094717
baminga :DDDDDDDDDDDDD
>>
>>57094744
Jeden ziomek mówił, że w pracy często patrzą na papierki
>>
>>57094717
A co chcesz w życiu robić?

t. student po technikum informatycznym
>>
File: google+it.jpg (142 KB, 719x746) Image search: [Google]
google+it.jpg
142 KB, 719x746
www.realjewsnews.com
>>
>>57094840
jarać blanty
>>
>>57094840
Najprawdopodobniej grafik komputerowy, tylko że muszę się jeszcze sam dużo nauczyć
>>
czemu loszki zakrywają buzie jak się śmieją czy uśmiechają?
>>
File: isis-iraq-isil-2.jpg (31 KB, 626x469) Image search: [Google]
isis-iraq-isil-2.jpg
31 KB, 626x469
jihad is the way
>>
znacie kogoś kto umarł na raka?
znam wielu, ale najbardziej dojebała mnie wiadomość o śmierci wujka który umarł w wieku w którym ja teraz jestem. czasami o tym myślę, na szczęście nie mam żony i dziecka jak on miał/ /blog
>>
File: 1452672150762.png (98 KB, 828x828) Image search: [Google]
1452672150762.png
98 KB, 828x828
>>57094918
za loszkopostowanie powinien być sznur
nie cyngluj
>>
>>57094970
Rak czego?
>>
>>57094918
bo gdy kobieta sie cieszy to czuje sie zle, wiec stara sie zahamowac ta reakcje
>>
File: sznur do wieszania_1.jpg (29 KB, 370x370) Image search: [Google]
sznur do wieszania_1.jpg
29 KB, 370x370
Death to jews
>>
File: 213px-Stanisław_Gall.jpg (8 KB, 213x240) Image search: [Google]
213px-Stanisław_Gall.jpg
8 KB, 213x240
Stanisław Gall, właśc. Stanisław Gała (ur.21 kwietnia1865wWarszawie, zm.11 wrześniatamże) –polskibiskuprzymskokatolicki, doktor filozofii, generał dywizji,biskup polowy Wojska Polskiegow latach 1919–1933,biskup pomocniczy warszawskiw latach 1918–1919 i 1933–1940,administrator apostolskiarchidiecezji warszawskiejw latach 1940–1942.
>>
>>57095082
co
>>
File: 240px-Stanisław_Gall_grave.png (147 KB, 240x325) Image search: [Google]
240px-Stanisław_Gall_grave.png
147 KB, 240x325
Stanisław GallArcybiskup tytularny CarpathusKraj działaniaPolskaData i miejsce urodzenia21 kwietnia1865
WarszawaData i miejsce śmierci11 września1942
WarszawaAdministrator apostolski archidiecezji warszawskiejOkres sprawowania1940–1942Biskup polowy Wojska PolskiegoOkres sprawowania1919–1933WyznaniekatolicyzmKościółrzymskokatolickiPrezbiterat29 czerwca 1887Nominacja biskupia29 lipca 1918Sakra biskupia17 listopada 1918OdznaczeniaMultimedia w Wikimedia CommonsSukcesja apostolskaData konsekracji17 listopada 1918KonsekratorAleksander KakowskiWspółkonsekrowani biskupiRomuald Jałbrzykowski30 listopada 1918

Nagrobek bpa Stanisława Galla nacmentarzu Powązkowskim w Warszawie
>>
>>57095197
no normalnie, kobiecie jest tylko wtedy dobrze kiedy ma zle bo moze ponarzekac i pozwalac wine za obecna sytuacje na innych. jak jest dobrze i bezproblemowo to czuje sie nieswojo i stara sie "naprawic" sytuacje psujac co sie da przy pomocy inzynierii spolecznej badz po prostu fochow
>>
>>57095027
mózgu, glejak pamiętam jak go pierwszy raz scisnęło gdzies tam w glowie to spowodował wypadek. siedziałem przed komputerem tak jak teraz zjarany jak zawsze, przyszedł i miał takie duze źrenice, mowiac ze w cos uderzył. pózniej już z górki... ataki padaczki jak był w domu to był przełom wtedy wykryli raka jak go badali. pózniej chemio terapia, łysienie. wycieli mu nawet kawałek mózgu... nie był już taki jak zawsze. jak tam kiedys był u nas to tylko nasze oczy się spotykały on bez mózgu, a ja paliłem wtedy regularnie trawę... i go rozumiałem... taka pustka smiertelna we wzroku. oscierocił zone i 2 letnie dziecko. wiek ok 30
>>
>>57095253
xd
>>
File: SM1_1-R-55-2.jpg (7 KB, 180x150) Image search: [Google]
SM1_1-R-55-2.jpg
7 KB, 180x150
Pochodził z Warszawy. Studiował w latach 1880–1883 wseminarium duchownym w Warszawie, następnie w latach 1883–1887 w Rzymiefilozofię,teologięi prawo. W 1887 obronił doktorat z filozofii.Święcenia kapłańskieprzyjął w Warszawie 29 czerwca 1887. Po święceniach pełnił posługę duszpasterską naSłużewie. W 1889 został profesoremliturgikii filozofii warszawskiego seminarium duchownego, następnie wiceregentem seminarium. W 1910 mianowano go regentem seminarium. W 1918 zostałwikariuszem generalnymarchidiecezji warszawskiej.
>>
https://www.youtube.com/watch?v=AZka3E37k6w
>>
>>57095304
teraz sie smiejesz
>>
>>57094907
To z grafiki komputerowej wiele cię nie nauczą.
Sam na informatyce nie jestem, ale z uwagi na specjalizację tak z 30-50% zajęć mam razem z informatykami na wybranych przedmiotach. Specjalizacji "grafika komputerowa" nie mają, ale mają aplikacje internetowe i jakieś pierdoły z social mediami i chuj wie czym. Sam przedmiot grafika komputerowa polegał na tym że dostajesz kolor przewodni i ewentualnie wytyczne klienta i robisz mu logo/baner/ulotkę/plakat/co tam chciał z tym kolorem przewodnim dla jego formy zajmującej się jakimś chujstwem. Robisz to w fotoshopie/GIMPie/co tam masz, lub jak chcesz być lepszy, w grafice wektorowej bo jest częściej używana w profesjonalnej robocie (Corel/Illustrator/Inkscape/co tam masz).
Profesor oceniał na podstawie tego czy podobne do profesjonalnych prac/czy sam by kupił gdyby miał taką firmę i czy nie za bardzo jebie po oczach. Nikt na zajęcia nawet nie chodził (kto chciał to mógł by się nauczyć obsługiwać program), po prostu projekty pod koniec przynosiliśmy.

De facto sprowadza się to do umiejętności obsługi programu graficznego, czyli tego czego możesz nauczyć się sam, oraz to twojej twórczości/pomysłowości.

Jeśli studia mają taką specjalizację jak grafika komputerowa - możesz iść bo może będzie do tego jakaś porządna teoria koloru, sposoby zapisu plików graficznych w różnych rozszerzeniach czy programowanie grafiki 3D (efekt 3D na płaskim monitorze czyli patrzenie przez okno, dystanse, trygonometria itp).

Jeśli jesteś leniem i potrzebujesz bata do roboty - możesz iść.

Jeśli chcesz robić loga, banery, tekstury itp - nie musisz. Wtedy ogarnij po pierwsze pracę z grafiką wektorową, obsługę fotoszopa czy czegoś i jak się robi tekstury do modeli 3D. Najlepiej biorąc pod uwagę wagę pliku bo jak masz milion różnych tekstur w grze do renderowania to jakość/waga się liczy. Reszta sprowadza się do talentu/pomysłowości, a tego nikt nie nauczy.
>>
JA PIERDOLE JAK MNIE WKURWIAJĄ TAKIE CIOTY, NO KURWA. O JAKI JA JESTEM WIELCE HARDKOROWY SMAKOSZ NAJPIKANTNIEJSZE NA SWIECIE OO JAKA DOBRA OSTRA, PODKREŚLAM OSTRA MUSZTARDA. ALBO "OO KUPIE SOBIE CZIPSY, ALE NIE JAKIEŚ SMACZNE, MUSZA BYĆ PIKANTNE, JESTEM LEPSZY BO JEM PIKANTNE A WY CO NADAL PAPRYCZKA CZY CEBULKA? JA WPIERDALAM WASABI, SMAKUJE JAK OCET Z PIEPRZEM ALE WPIERDALAM, NIEBO W GĘBIE, GDYBY BYŁO CIUT OSTRZEJSZE TO WYJEBAŁBYM STAREGO WE WSZYSTKIE DZIURY TAKI BYŁBYM PODNIECONY, ZROBIŁBYM JESZCZE TEMAT ŻE PIKANTNE I OGIEŃ I PIEKŁO. ROZUMIEM NADAĆ WYRAZISTOŚCI, ALE ZABIJAĆ CAŁY SMAK POTRAWY DLA WĄTPLIWEJ PRZYJEMNOŚCI PIECZENIA JAPY? KSZTUSISZ SIE, POCISZ I LECI CI Z NOSA. MOŻNA O PORÓWNAĆ Z ROZKOSZĄ PODCZAS DŁAWIENIA SIĘ CHUJEM. PRAWDZIWE JEBANE SZOŁ ZACZYNA SIĘ KIEDY TAKI TWARDZIEL MOŻE SIĘ WYKAZAĆ, JAKAŚ PIZZERIA CZY U SIEBIE W KUCHNI. CO TAM MATI ZAMÓWMY PIZZE, DLA MNIE MEGADIABLOPIZDAMEXICANOOSTRA Z DODATKOWYMI PAPRYCZKAMI, HEHE COŚ NIE OSTRA, JA TO NIE WIEM JAK WY MOŻECIE JEŚĆ TAKIE MDŁE xD CO TAM CHCESZ SPRÓBOWAĆ SEBA? TYLKO MASZ POPIJ MLEKIE BO SIĘ WODO NIE POPIJA XD A TERAZ ZW NA MOMENCIK BO MUSZE SIE WYSRAĆ MOIM MEGA PIEKĄCYM STOLCEM, AHH NIE MA TO JAK BRUTALNE PIECZENIE ODBYTU I WALENIE KONIA DO CHRZANU.
>>
File: PIC_1-R-56.jpg (79 KB, 800x590) Image search: [Google]
PIC_1-R-56.jpg
79 KB, 800x590
ADRES

ul. Misjonarska 37, 30‑058 Kraków

tel. +48 12 637 13 94,kancelaria+48 12 622 59 21

fax. +48 12 638 03 35

[email protected]

www.misjonarska.pl
KANCELARIA PARAFIALNA

pon.–pt. 10‒12 i 16‒18
>>
SpokojnaSzlachtowskiego nry parzyste 2-34 i nieparzyste 7-31Urzędnicza nry parzyste 2-32
>>
o kurwa co
>>
ks. dr hab.Adam OlszewskiR.M. wyśw. 1983ks. dr hab.Tadeusz DzidekR.M. wyśw. 1986 prof. UPJPIIks. prof.dr hab.Kazimierz Panuśkapelan Ojca Świętego wyśw. 1980ks. dr hab.Wiesław Przyczynawyśw. 1979 od1990 pracownik UPJPII
>>
https://www.youtube.com/watch?v=ofrB6OCSsgk
>>
File: 9ed4b58d001021ef49801bdf.jpg (37 KB, 400x600) Image search: [Google]
9ed4b58d001021ef49801bdf.jpg
37 KB, 400x600
mysle ze wyszlo najlepiej jak moglo
bo nie mozna tesknic za czyms o czym sie zapomnialo

wiec po prostu udajmy
ze wszystko
miedzy toba a mna
nigdy by nie bylo
>>
ks. mgrPaweł Dobroszekwyśw. 0 duszpasterz młodzieży, katecheta w Liceum Ogólnokształcącym nr 7ks.Andrzej Telus CMwyśw. 2001 katecheta w Liceum Ogólnokształcącym nr 7, duszpasterz akademickiks. mgrMariusz Zygadłowyśw. 1987 duszpasterz dzieci, katecheta w Szkole Podstawowej nr 5, katecheta w Szkole Podstawowej nr 12
>>
File: BeatrizK_bal_1.jpg (77 KB, 600x900) Image search: [Google]
BeatrizK_bal_1.jpg
77 KB, 600x900
Hospicjum Santa Galla założone zostało w 1998 roku w Łabuńkach Pierwszych przez Zgromadzenie Misjonarzy Krwi Chrystusa.

Początkowo działalność hospicjum obejmowała wyjazdy do domów pacjentów, od stycznia 2000 roku w odremontowanej oficynie zachodniej funkcjonuje oddział stacjonarny, gdzie w chwili obecnej przewidziane są miejsca dla 14 pacjentów głównie z chorobą nowotworową oraz innymi chorobami w stanie terminalnym.
>>
ja se poleżę

i zrobie pieniądze
>>
File: sznur-brocka-male-kulki_50.jpg (61 KB, 600x519) Image search: [Google]
sznur-brocka-male-kulki_50.jpg
61 KB, 600x519
Nasza placówka mieści się na terenie XIX wiecznego zespołu parkowo-pałacowego w Łabuńkach, w skład którego wchodzi pałac, dwie oficyny, całość otacza 12 hektarowy park. Opiekę medyczną i duchową nad pacjentami sprawuje zespół złożony z 11 pielęgniarek, lekarza, rehabilitanta, 2 kapłanów.
W kwietniu 2003 r. w odremontowanej oficynie wschodniej uruchomiona została kuchnia, w której przygotowujemy posiłki dla naszych pacjentów. Opieka świadczona w oddziale stacjonarnym oraz w domu pacjenta jest bezpłatna, pacjent i jego rodzina nie ponosi żadnych kosztów związanych z pobytem i opieką w naszym hospicjum.Dokumenty potrzebne do przyjęcia chorego do hospicjum:

skierowanie od lekarzakarty informacyjne o przebiegu leczeniazgoda osoby ubiegającej się o przyjęcie lub jej opiekunadokument tożsamościpotwierdzenie ubezpieczenia
>>
>>57095799
plan był dobry
>>
jak chodziliście do zoo to jakie było wasze ulubione zwierzątko?
>>
>>57095928
czerwona panda i pingwiny
>>
File: eeee-1.jpg (135 KB, 700x467) Image search: [Google]
eeee-1.jpg
135 KB, 700x467
29 lipca 1918papieżBenedykt XVmianował gobiskupem pomocniczymarchidiecezji warszawskiej ibiskupem tytularnymHalicarnassus.Sakrę biskupiąprzyjął 17 listopada 1918 z rąkAleksandra Kakowskiego.
>>
>>57095960
ja zawsze lubiłem obserwować egzotyczne węże
>>
>>57095928
kuna
>>
>>57095999
ja lubię od czasu do czasu triple obejrzeć
>>
File: ISIS_ISIL_Baghdad_Attacks_WOTR.png (4 MB, 2000x1318) Image search: [Google]
ISIS_ISIL_Baghdad_Attacks_WOTR.png
4 MB, 2000x1318
5 lutego 1919 został mianowany przez Benedykta XVbiskupem polowym Wojska Polskiego, którego tytulatura odpowiadała generałowi porucznikowi (zmieniona w 1922 na generała dywizji). Rządyordynariatemobjął 21 lutego 1919. Reorganizował kurię biskupią i współtworzył sieć duszpasterstwa wojskowego. W 1919 założył czasopismo. W 1920 powołał referat ds. oświatowych w biskupstwie polowym, który zajmował się nauczaniem religii w wojskach. W latach 1919–1920 wizytował jednostki frontowe. Po wojnie 1920 zorganizował Fundację im. papieża Piusa XI, wspomaganą przezWatykan, finansującą pomoc inwalidom oraz rodzinom poległych żołnierzy. Zorganizował dom opieki dla sierot po żołnierzach. Utworzył w ramach Kurii Polowej 10 dekanatów okręgowych. W 1924 zorganizował strukturę duszpasterstwa dla żołnierzygrekokatolików. Jego staraniem w 1926 powołany został do istnienia Sąd Biskupa Polowego. 12 maja 1927 kuria, zgodnie z rozkazem ministra Spraw Wojskowych, przyjęła nazwęPolowej Kurii Biskupiej. W 1931 założył „Kwartalnik Poświęcony Sprawom Katolickiego Duszpasterstwa Wojskowego w Polsce”.
>>
obczajcie tego wodnego skurwysyna
https://www.youtube.com/watch?v=YZM7Ly_eYyQ
>>
aeaeae
>>
>>57096087
to ten słynny wonż rzeczny niebezpieczny?
>>
File: 378657_ISIL-David-Haines.jpg (17 KB, 650x365) Image search: [Google]
378657_ISIL-David-Haines.jpg
17 KB, 650x365
Z biegiem lat bp Gall zaczął krytykować poczynania władz państwowych, kierownictwa Ministerstwa Spraw Wojskowych i samegoJózefa Piłsudskiego, co było zarzewiem konfliktu. W efekcie w 1931 Piłsudski podjął działania służbowe i dyplomatyczne zmierzające do zdymisjonowania biskupa z zajmowanego urzędu. Bezpośrednią przyczyną rozpoczęcia działań w tym zakresie była śmierć ówczesnego ministra Wyznań Religijnych i Oświecenia PublicznegoSławomira Czerwińskiego. Czerwiński byłwyznania kalwińskiego, a przed śmiercią przeszedł nakatolicyzm. Nabożeństwo pogrzebowe 4 sierpnia 1931 celebrował bp Gall, jako biskup polowy i sufragan warszawski. Po nabożeństwie uformował się kondukt pogrzebowy. Obecni byliprezydent RzeczypospolitejIgnacy Mościckioraz marszałek Piłsudski. Bp Gall nie dołączył do konduktu, pozostał w drzwiach kościoła. Z konduktem poszli zwykli księża. Władze państwowe uznały to za nietakt oraz impertynencję wobec głowy państwa. Piłsudski, jako minister Spraw Wojskowych i przełożony biskupa polowego, zażądał aby biskup jako żołnierz przeprosił prezydenta. Gall odmówił, na co Piłsudski odpowiedział żądaniem ustąpienia ze stanowiska biskupa polowego.
>>
>>57096110
to już jest lewd-o-clock?
>>
czy anon znaczy spierdon?
>>
>>57096128
no ten sam. jak go wkurwisz to upierdoli ci pisiora
>>
>>57096203
zawsze
>>
File: bb03j.jpg (67 KB, 459x500) Image search: [Google]
bb03j.jpg
67 KB, 459x500
W sprawę włączył się nuncjusz papieski w PolsceFrancesco Marmaggi, namawiając Galla do oporu. MinisterJózef Beckinterweniował w Watykanie. W Polsce podjęto działania na drodze służbowej. Szef gabinetu ministra płkAdam Korwin-Sokołowskizażądał w imieniu marszałka, by Gall zrezygnował z urzędu w wojsku i nie stwarzał swoim oporem trudności. Sokołowski wyjaśniał, iż marszałek nie będzie uznawał biskupa na stanowisku ordynariusza polowego i nie widzi możliwości dłuższego pełnienia przez niego tej funkcji wojskowej. W odpowiedzi Gall poprosił o urlop. Zgodnie z procedurami w Wojsku Polskim prośbę miał rozpatrzyć przełożony, a więc sam marszałek. Piłsudski nie uznawał już jednak Galla jako swojego podwładnego i nie zamierzał zajmować się tą sprawą. Gall nie akceptował decyzji Piłsudskiego.
>>
>>57096226
a to bydle podłe
>>
File: 1451419513393.jpg (20 KB, 306x306) Image search: [Google]
1451419513393.jpg
20 KB, 306x306
>>>/b/676636960
>szanuje /b/
>>
>>57096361
fajny motyw żbsz
>>
>>57096428
ale jest 00 i kurwy tego nie zrobią. a postujo tylko raz jak przynitkowałem ktos wydrukował, ale to wszystko. teraz tez
>>
kurwa jak będę bogatym wariatem kiedyś to sobie kupię jacht i wykurwię na ocean i będę pływał z delfinami i się nauczę delfiniego i będziemy sobie memy pokazywać nawzajem

tak będzie
>>
Gdy płk Sokołowski zameldował o tym Piłsudskiemu, ten powiedział: „No to zastosujemy z konieczności skuteczną szykanę”[1]i wydał polecenie wstrzymania uposażenia dla całej Kurii Polowej, w tym dla biskupa Galla. Zarówno szef gabinetu jak i płatnik ministerstwa mieli zabronione podawanie jakichkolwiek wyjaśnień. W tym czasie przyszła z Rzymu zgoda na odwołanie bpa Galla. W takiej sytuacji Piłsudski zezwolił na wypłatę uposażeń. Watykan wraz ze zgodą na rezygnację postawił warunek udzielenia biskupowi pełnej emerytury wojskowej. Gall nie miał pełnej wysługi emerytalnej i przysługiwała mu tylko emerytura częściowa, obliczana na podstawie wysługi lat.
>>
>>57096750
skoncz pic
>>
>>57096781
nie mów mu co ma robić ze swoim życiem
>>
File: Catholic-rules-300x232.jpg (29 KB, 300x232) Image search: [Google]
Catholic-rules-300x232.jpg
29 KB, 300x232
Marszałek, nie chcąc przedłużać konfliktu, zgodził się na spełnienie tego warunku przy naciągnięciu zasad prawnych. W 1932 bp Gall złożył rezygnację z funkcji biskupa polowego. Ostateczna rezygnację napisał w styczniu 1933 i przeszedł w stan spoczynku jako oficer Wojska Polskiego.

Po rezygnacji z funkcji biskupa polowego został 16 lutego 1933 arcybiskupem tytularnym Carpathus i powrócił do archidiecezji warszawskiej, w której do 1939 był wikariuszem kapituły.
>>
W 1939, po śmierci metropolityAleksandra Kakowskiegoikapitulnymarchidiecezji, a 6 stycznia 1940 mianowany zostaładministratorem apostolskimarchidiecezji warszawskiej.

Biskup Gall zachowywał wokresie okupacjibezkompromisową postawę wobec Niemców. Informował Watykan o sytuacji w kraju i o zbrodniach popełnianych przez okupanta. Ratował księży pochodzenia żydowskiego. O uratowaniu ks. Tadeusza Pudra wielokrotnie składał publicznie świadectwo bpWładysław Miziołek.
>>
a wy co chcecie w przyszłości zrobić
>>
File: 1459144192449.png (87 KB, 1600x829) Image search: [Google]
1459144192449.png
87 KB, 1600x829
biskup polowy – zweryfikowany ze starszeństwem z 1 czerwca 1919 w korpusie generałów

W 1923 zajmował wśród generałów dywizji 10 lokatę. W następnym roku 8 lokatę zaEdwardem Śmigły-Rydzem, a przedAleksandrem OsińskimiWładysławem Sikorskim. W 1928 po przeniesieniuStefana Majewskiego,Roberta Lamezana-SalinsiKarola Schubertaw stan spoczynku przesunął się na czwartą lokatę. W „Roczniku Oficerskim” z 1932 biskup polowy i dziekani generalni wykazani zostali na liście starszeństwa duchowieństwa wojskowego, a nie jak poprzednio w korpusie generałów.
>>
File: Svastika-sembolü-nedir.jpg (11 KB, 350x280) Image search: [Google]
Svastika-sembolü-nedir.jpg
11 KB, 350x280
Wstęga Wielka Orderu Odrodzenia Polski(2 lipca 1937 – „za wieloletnią pracę dla Państwa i wybitne zasługi społeczne”)[2]Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski(28 kwietnia 1926)[3][4]Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski(2 maja 1922)[5]Krzyż WalecznychNr 2167 (1921)[6]Złoty Krzyż Zasługi[7]Wielki Oficer Orderu Korony Włoch(zezwolenie Naczelnika Państwa w 1922)[8]Komandor Legii Honorowej(Francja, 1928)[9]Papieski Order Najświętszej Marii Panny 2 klasy
>>
No i kurwa super obudziłem się z mojego haremowego snu bo się srać zachciało.
>>
↑A. Korwin-Sokołowski,Fragmenty wspomnień 1910–1945, wyd. Editions Spotkania, Paryż 1985.↑M.P. z1937r. Nr150, poz.250↑M.P. z1926r. Nr99, poz.292↑10-lecie Biskupa polowego ks. dr. Stanisława Galla. „Gazeta Lwowska”, s. 4, Nr 26 z 21 listopada 1928. [dostęp 2015-04-26].↑Order Odrodzenia Polski. Trzechlecie pierwszej kapituły 1921–1924. Warszawa:Prezydium Rady Ministrów, 1926, s. 17. [dostęp 2015-03-09].↑Rozkaz Ministra Spraw Wojskowych L. 1962 z 1921 r.(Dziennik Personalny z 1921 r. Nr 38, poz. 1812)↑Dziennik Personalny Spraw Wojskowych nr 12 z 03.03.1926↑Decyzja Naczelnika Państwa z 28 marca 1922 r. L. 6245/22 G. M. I.(Dziennik
>>
a takie hipopotamy na przykład jakie to są wariaty fajne ta

takiego hipopotama mieć i z nim jeść i się taplać w rzece to jest życie a nie korpo
>>
File: papiez.jpg (65 KB, 500x705) Image search: [Google]
papiez.jpg
65 KB, 500x705
Piotr Nitecki,Biskupi Kościoła w Polsce w latach 965–1999, Warszawa 2000,ISBN 83-211-1311-7Dziennik Personalny Ministerstwa Spraw WojskowychRok IX, Nr 9 Warszawa 26 kwietnia 1928 r.Tadeusz Kryska-Karski, Stanisław Żurakowski,Generałowie Polski Niepodległej, Editions Spotkania, Warszawa 1991.Encyklopedia katolickat. 5 Lublin 1983.Henryk Piotr Kosk,Generalicja polska: popularny słownik biograficzny. T. 1, A-Ł, Oficyna Wydawnicza „Ajaks”, Pruszków 1998.Adam Ludwik Korwin-Sokołowski,Fragmenty wspomnień 1910–1945, wyd. Editions Spotkania, Paryż 1985.„Polityka” nr 49 (2006) 7 grudnia 1996 r.
>>
>>57097383
>>57097171
>>57097074
>>57096986
>>57096872
>>57096775
>>57096292

weź wyjdź
>>
>>57097437
wszytko nie (Ja)
>>
File: chrzest_polski_LP_02.jpg (85 KB, 600x380) Image search: [Google]
chrzest_polski_LP_02.jpg
85 KB, 600x380
www.skarbnicanarodowa.pl
>>
O kurwa zuchy, update homestuck
>>
File: 14490599392218.jpg (105 KB, 600x607) Image search: [Google]
14490599392218.jpg
105 KB, 600x607
Arthur Schopenhauer(ur.22 lutego1788wGdańsku, zm.21 września1860weFrankfurcie nad Menem) –filozofniemiecki, przedstawicielpesymizmuw filozofii.
>>
>>57097641
usuń to
>>
>>57097641
upadek homosapiens
>>
>>57097688
panie dziejaszku kiedy to było
>>
File: Schopenhauer.jpg (14 KB, 300x358) Image search: [Google]
Schopenhauer.jpg
14 KB, 300x358
Filozofię swoją rozpoczyna Schopenhauer od zdania „świat jest moim wyobrażeniem”, twierdzenie to uważa za pierwszą nienaruszalną prawdę (wpływKantaifilozofii indyjskiej).
>>
Światzewnętrzny istnieje tylko jako wyobrażenie. Wyobrażenia wiążą się z sobą według zasady dostatecznej racji, która występuje pod czterema postaciami: 1) jako stosunek racji i następstwa, 2) jako stosunek przyczyny i skutku, 3) stosunek przestrzeni i czasu, 4) stosunek pobudki i postępku. Związki, które w poznaniu ustalamy, odnoszą się zawsze do wyobrażeń; nie wiemy natomiast, w jakim stosunku pozostają do siebie rzeczy same w sobie. Jedyną rzeczą, którą poznajemy samą w sobie, to nasze ciało. To, co w związku z ciałem przeżywamy, to wola, najgłębsza istota nie tylko nas samych, ale świata zewnętrznego. Ogólna wola świata podpada pod principium individuationis (zasada ujednostkowienia) i obiektywizuje się poprzez szereg stopni w minerałach, roślinach, zwierzętach, a najwyższy stopień osiąga w człowieku. Z tejmetafizykiwoli wypływa pewnaestetykaietyka.
>>
>>57097722
Nie ma że boli tylko idź czytaj, robaku wyspiaku
>>
>>57097722
cheked

cały czas się dzieję na codzień
>>
>>57097641
ale co
juz sprawdzilem o co chodzi i co to jest ale czemu update jak kto kiedy
>>
>>57097831
co mam czytać
>>
File: 71f.jpg (25 KB, 500x433) Image search: [Google]
71f.jpg
25 KB, 500x433
>>57097777
>>57097777

ja pierdole, czy kiedys beda jakies dobre gety wkoncu?
>>
>>57097934
nie
>>
umówiłem się z nią na dziewiątą
>>
File: 2016-03-30 04.43.20.png (12 KB, 269x480) Image search: [Google]
2016-03-30 04.43.20.png
12 KB, 269x480
Każda wola rodzi się w cierpieniu. Zwierzę chce jeść, albowiem jest głodne; chce pić, albowiem jest spragnione. Najbardziej cierpi człowiek, ponieważ ma największe potrzeby. W chwilach estetycznej kontemplacji uspokaja się wola. Na bezwolnym oglądaniu idei polega istota artystycznego tworzenia. Wyzwolenie całkowite można osiągnąć tylko przez porzucenie własnej woli, a przejście w wolę zbiorową, przez zupełne zapomnienie o sobie i współżycie z innymi, przez cierpienie i działanie dla innych, przez ascezę. W mędrcach, artystach, świętych przezwycięża wola świata siebie samą i to jest sens i cel jej usiłowań.
>>
>>57098017
rano?
>>
jaki dobry 10min gówno-mejl ?
>>
>>57098036
o dziesiątej rano to ja spać idę kochany

>>57098046
https://www.guerrillamail.com/
>>
>>57098077
a oprócz tego?
>>
File: 2016-03-30 04.48.09.png (20 KB, 369x480) Image search: [Google]
2016-03-30 04.48.09.png
20 KB, 369x480
Schopenhauer był początkowo zafascynowany teorią poznaniaKanta. Starał się ją jednak oczyścić ze sztucznych konstrukcji i uprościć. Rezultatem jego prac była jednak zupełnie nowa teoria poznania, stojąca w kilku punktach w ostrej sprzeczności zKantem.
>>
>>57098098
http://10minutemail.com/
>>
>>57098153
no 2 najbardziej znaen, a co jeszcze?
poszło na 10min, nie wiem po chuj pytałem. może na przyszłosc
>>
File: 2016-03-30 04.52.20.png (11 KB, 269x479) Image search: [Google]
2016-03-30 04.52.20.png
11 KB, 269x479
Schopenhauer przyjął za Kantem, że nie ma możliwości bezpośredniego dotarcia ani na drodze poznania zmysłowego ani racjonalnego do „istoty bytu”. Zgodził się też z Kantem, że docierające do nas bodźce porządkuje umysł przez formy poznania.
>>
>>57098208
jooprdl człowieniu
http://w3guy.com/disposable-email-address/
>>
Co za schizofrenik japrdl
>>
File: 2016-03-30 04.56.51.png (18 KB, 270x479) Image search: [Google]
2016-03-30 04.56.51.png
18 KB, 270x479
Gruntownej krytyce poddał jednak kantowski system etyki, oparty w dużej mierze na koncepcjiimperatywu kategorycznego. Zarzucił Kantowi wyprowadzanie pojęć etycznych na podstawie ukrytych treści teologicznych oraz odrzucił jego definicję moralnej konieczności, natomiast kluczowym dla kantowskiej moralności pojęciom „bezwarunkowej powinności” czy „bezwzględnej wartości” zarzucił błądcontradictio in adiecto[2].
>>
>>57098235
losowałem kilka z nich, a o dziwo 10min poszedł tylko, a nie brałem w cale pod uwagę bo oczywiste... dzieki
>>57098287
sam ze sobą piszesz?
>>
Z form poznania wymyślonych przez Kanta pozostawił jednak tylko trzy – czas, przestrzeń oraz przyczynowość, uważając, że wszystkie pozostałe nie są już stale przypisanymi „koniecznymi” formami, lecz tylko zmiennymi sposobami „widzenia świata”, zależnymi od historii i potrzeb poszczególnych ludzi.
>>
audio 10
video 10

dzięki yify
>>
Kolejnym ważnym wkładem Schopenhauera w teorię poznania była koncepcjafenomenu, z której później rozwinęła sięfenomenologia. Schopenhauer dokonał pewnego uzupełnienia rozumowania Kanta. Dla Kanta bezpośrednio dane były wrażenia zmysłowe, zaś Schopenhauer zauważył, że rzadko dostrzegamy bezpośrednio te doznania, lecz umysł je zawsze wstępnie filtruje i układa w struktury za pomocą form poznania. Struktury te Schopenhauer nazwał właśnie fenomenami. Ponieważ jednak formy poznania nie były zdaniem Schopenhauera tak jak dla Kanta obiektywne, „konieczne” i jednakowe dla wszystkich ludzi, doszedł on do wniosku że każdy człowiek „sam buduje sobie własne fenomeny” i dlatego te same bodźce wyjściowe mogą u różnych ludzi dawać różne fenomeny.
>>
>>
File: ede78d404b4888c4166247a225bc7586.jpg (498 KB, 2560x1600) Image search: [Google]
ede78d404b4888c4166247a225bc7586.jpg
498 KB, 2560x1600
>>
File: matematyka.jpg (26 KB, 380x285) Image search: [Google]
matematyka.jpg
26 KB, 380x285
>>
File: MTAyNHg3Njg,13006174_13006546.jpg (76 KB, 768x768) Image search: [Google]
MTAyNHg3Njg,13006174_13006546.jpg
76 KB, 768x768
>>
File: 20160330_050858.jpg (226 KB, 700x525) Image search: [Google]
20160330_050858.jpg
226 KB, 700x525
Firewall dziewiczny brutalnie sforsowany
pszykra sprawa
>>
zakładam własnie konto na w*kopie, kto chce mnie dodac do przyjacioł? xDD
>>
>>
Mózg(cerebrum) –narządośrodkowego układu nerwowego, złożony ze zwojów mózgowych (cerebralnych, głowowych) występujący u większościzwierząt dwubocznie symetrycznych.
>>
Chemia(grec.χημεία–chemeia) –naukabadająca naturę i właściwościsubstancji, a zwłaszcza przemiany zachodzące pomiędzy nimi[1]. Współcześnie wiadomo, że przemiany substancji wynikają z praw, według których atomy łączą się poprzezwiązania chemicznew mniej lub bardziej trwałezwiązki chemiczne, a także praw, według których wiązania pękają i tworzą się ponownie prowadząc do przemian jednych związków w drugie co jest nazywanereakcjami chemicznymi. Chemia zajmuje się także rozmaitymi właściwościami substancji wynikającymi bezpośrednio z ich budowy atomowej.
>>
www.pamiec.pl
>>
Witamy na portalu „Pamięć.pl” – witrynie Instytutu Pamięci Narodowej. Instytut powstał dzięki konsensusowi większości polskich sił politycznych, które zgodziły się, że demokratyczne państwo polskie powinno mięć instrument do wszechstronnego opisu i oceny trudnej dwudziestowiecznej historii Polski. Przed IPN – podobnie jak przed instytucjami tego typu w innych krajach, postawiono szereg zadań o charakterze archiwalnym i prawnym. Cechą wyróżniającą IPN są powierzone mu funkcje naukowe i edukacyjne. W ostatnich kilkunastu latach IPN stał się najważniejszą w Polsce oraz cenioną poza granicami kraju placówką edukacyjną i naukową zajmująca się badaniem najnowszej historii Polski i upowszechnianiem wiedzy na ten temat.
>>
Działalność edukacyjna IPN ma na celu kształcenie historycznego Polaków oraz upowszechnianie w różnych formach wiedzy o najnowszej historii Polski. W ofercie skierowanej do środowisk szkolnych (także polonijnych) znajdują się m.in. projekty edukacyjne, lekcje, wykłady, warsztaty, konkursy, rajdy, pokazy filmowe i propozycje doskonalenia zawodowego dla nauczycieli. Wiele propozycji skierowanych do ogółu społeczeństwa, np. wystawy, wykłady otwarte czy prezentacje książek.
>>
U dwubocznie symetrycznych w toku ewolucji nastąpiło wyodrębnienie się części głowowej (cefalizacja) i związane z tym powiększenie zwojów głowowych (mózgowych), które przejmowały coraz bardziej nadrzędną rolę w układzie nerwowym. W obrębie zwojów mózgowych pojawiły sięośrodki koordynujące, odpowiedzialne za kontrolę narządów ciała orazośrodki asocjacyjne(kojarzeniowe), odpowiedzialne zapamięć[1].
>>
U wyżej uorganizowanychwirkówiprzywrwystępują parzyste zwoje mózgowe połączone szerokąkomisurązwoje mózgowe połączone sąpierścieniem nerwowymod którego odchodzą nerwy narządów czepnych
>>
Uwstężnicwystępują cztery zwoje mózgowe połączone spoidłami. Uwrotkówzwój mózgowy jest pojedynczy lub parzysty. Ubrzuchorzęskówzwój mózgowy jest dwupłatowaty[1].
>>
Upierścienicobecna jest para zwojów mózgowych, z których w każdym wyróżnia sięprotocerebrumideutocerebrum, a u niektórychwieloszczetówwolno żyjących jeszczetritocerebrum. Zwoje te położone są zwykle wprostomiumlubperystomiumnadjelitem przednim, ale u niektórych wolno żyjących wieloszczetów występują w szczytowej części prostomium, przed jelitem. W obrębie mózgu obecne sąciała grzybkowate(coropra pedunculata), stanowiące ośrodki kojarzeniowe. Szczególnie silnie są rozwinięte udżdżownic, dzięki czemu można je tresować[1].
>>
File: 559px-LocustBrain.png (200 KB, 559x599) Image search: [Google]
559px-LocustBrain.png
200 KB, 559x599
>>
File: 2016-03-30 05.45.50.png (132 KB, 540x960) Image search: [Google]
2016-03-30 05.45.50.png
132 KB, 540x960
>>
Ustawonogówmózg zlokalizowany jest po grzbietowej stronie pierwszejtagmyciała[1]. Wraz zobrączką okołoprzełykową,zwojem podprzełykowymi zwyklebrzusznym łańcuchem nerwowymstanowi on centralny układ nerwowy[1][2]. U wielu pajęczaków wszystkie te narządy zlewają się w jedną masę okołogardzielową[2]. Mózg budują parzyste zwoje mózgowe wyposażone wciała grzybkowate, będące ośrodkami kojarzenia[1].
Thread replies: 255
Thread images: 112

banner
banner
[Boards: 3 / a / aco / adv / an / asp / b / biz / c / cgl / ck / cm / co / d / diy / e / fa / fit / g / gd / gif / h / hc / his / hm / hr / i / ic / int / jp / k / lgbt / lit / m / mlp / mu / n / news / o / out / p / po / pol / qa / r / r9k / s / s4s / sci / soc / sp / t / tg / toy / trash / trv / tv / u / v / vg / vp / vr / w / wg / wsg / wsr / x / y] [Home]

All trademarks and copyrights on this page are owned by their respective parties. Images uploaded are the responsibility of the Poster. Comments are owned by the Poster.
If a post contains personal/copyrighted/illegal content you can contact me at [email protected] with that post and thread number and it will be removed as soon as possible.
DMCA Content Takedown via dmca.com
All images are hosted on imgur.com, send takedown notices to them.
This is a 4chan archive - all of the content originated from them. If you need IP information for a Poster - you need to contact them. This website shows only archived content.