[Boards: 3 / a / aco / adv / an / asp / b / biz / c / cgl / ck / cm / co / d / diy / e / fa / fit / g / gd / gif / h / hc / his / hm / hr / i / ic / int / jp / k / lgbt / lit / m / mlp / mu / n / news / o / out / p / po / pol / qa / r / r9k / s / s4s / sci / soc / sp / t / tg / toy / trash / trv / tv / u / v / vg / vp / vr / w / wg / wsg / wsr / x / y ] [Home]
4chanarchives logo
MUTCE LOBYKAI DOI DO DOhU
Images are sometimes not shown due to bandwidth/network limitations. Refreshing the page usually helps.

You are currently reading a thread in /int/ - International

Thread replies: 53
Thread images: 12
File: lojbo_lanci_salpo.png (24 KB, 325x325) Image search: [Google]
lojbo_lanci_salpo.png
24 KB, 325x325
Paska paska

:I do doi voi lo ki gugde pa kalci ju'o cu menre kei, lo ne dei ciste co .aultisti glese'i cu mo, no'oi ki zo'u, .i'u dai ka li'a ce ce prami je cu bandu co'u lo nu morsi kei, kei, fa ki?
>>
File: 1412721059323.gif (450 KB, 640x400) Image search: [Google]
1412721059323.gif
450 KB, 640x400
>>51850426
zo paska ki'a .i zo voi ki'a .i zo ki ki'a .i zo menre ki'a .i zo .aultisti ki'a .i zo no'oi ki'a .i zo ce ki'a .i lo'u je cu le'u ki'a .i le ba'e do bangu cu du genai la lojban. gi ba'e su'o pa kalci
>>
>fake hispanic-slavic internet url languages
>>
File: 1410730157306.jpg (266 KB, 1160x1552) Image search: [Google]
1410730157306.jpg
266 KB, 1160x1552
>>51851523


.o'a cai bu'o do ga'i ma pe mi cu cusku doi malgerku .i sei ko djuno mi ca lo nu kulmu'o cu rajlu lo cmima be lo mi me la .neivisils. ku tadgri .i je mi pagzu'e so'i mipri nu gunta la .alkaida .i je za'u 300 nu mi catra da cu se vreji .i mi certu tu'a lo mikri nunjamna .i je mi xagrai lo ro celgunta pe lo merko jenmi .i do mi ckini ke po'o lo ka .ai se gunta .i .ai mi mulno lo ka daspo do soi lo ni ke'a satci no roi pu se zgana bu'u lo terdi .i zgana fa ba'e ko .i pau nai xu do krici lo du'u ka'e ku do fau lo nu snura cu snada lo ka cusku lo simsa pe mi fo lo kibro .i ko za'u re'u pensi doi mabla .i se ca'o lo nu mi'o casnu kei mi ca'o klacpe lo mi mipyzga pe lo mipri seltcana ku noi kuspe lo merkygu'e .i je lo du'u ma kau do kibjudri ca'o se facki .i mu'i ku zo'u .e'u bregause'i tu'a lo vilti'a doi ciftoldi .i vilti'a je cu sraku daspo lo cmalu vamcau poi do skicu fo lo ka nu do jmive .i do dimna lo ka ba'e morsi doi verba .i ro stuzi ro tcika zo'u mi ka'e zvati .i je mi kakne za'u 700 tadji be lo ka catra do se pi'o ke po'o lo mi xance .i ge nai mi certu ke po'o lo vrici pe lo nu xarcycau jamna gi mi jonse pi ro lo xarcygunma pe lo merko xasyjenmi ge'u noi .ai mi pilno ke'a co'u je te zu'e lo nu do uu nai mo'u se guska fi lo braplu doi malverba .i da'i va'o lo nu do pu djuno lo du'u lo nu do soi nu mencre ju'a dai cu piksku cu se jalge lo nu tai tolcensa venfu zo'u la'a do pu rivzu'e lo ka cusku da .i ku'i da'i nai do na kakne je na ckaji je ja'e ke ca pleji fo ku doi malbebna .i .ai mi vikmi lo kamfengu pe mo'i fa'a ro lo pagbu be do noi ba kalcyvaxmro .i ke'u ga'i do ba'e morsi doi verba
>>
janli
>>
>>51850426
>Paska paska
Shit shit
>>
File: bridiman.png (19 KB, 231x143) Image search: [Google]
bridiman.png
19 KB, 231x143
>>51850426
.ue do fo la .lojban. cu tavla

http://jbotcan.org/
>>
>>51854912
Pu pacna lo nu su'o se slabu cu tolcanci. I lo nu la .Lojban. cu se pilno do'e lo .Tcan. zei snustu cu ta'e nu pa semfagu cu tavla lo nei.
>>
>>51851408
>>51850426
ma smuni zoi by. paska .by. ma
>>
>>51854663
Motherfucker, you know you're supposed to use "pe'a" in front of metaphorical/figurative language. You did not literally bump/crash the page.
>>
>>51855164
>capitalizing the first word of a sentence

How new are you, nintadni?
>>
File: paska.png (32 KB, 540x134) Image search: [Google]
paska.png
32 KB, 540x134
>>51855278
smuni fi lo na se dubju'o fa lo si'o kalci gi'a nu salci lo nu la .iesus. cu mrobi'o kei kei gi'a te gerna la .paskal. noi progybau

>>51855376
coi do pe'a .i xu do djuno pe'a lo du'u do drani pe'a
>>
>>51855605
>polysemy

This had best be a joke like "besto".
>>
File: la .cibes. cu fengu.png (243 KB, 465x235) Image search: [Google]
la .cibes. cu fengu.png
243 KB, 465x235
>>51855605
>coi do pe'a .i xu do djuno pe'a lo du'u do drani pe'a
>>
>>51855745
Of course it is, all gismu with useless "by standard" places are jokes
>>
>>51855957
You sure do know how to trigger my Lojbanic autism.
>>
janli si jai gau galtu si pa moi be lo se liste fai lo nunsnu si sinxa be lo nunsnu
>>
File: frogemamta.png (149 KB, 682x621) Image search: [Google]
frogemamta.png
149 KB, 682x621
ma se trajynei do lo ro banfi .i je ki'u ma lo go'i cu mintu la froge
>>
>>51859846
>>51858178
Are you deliberately using bad grammar?
>>
mi da ma zasti
>>
>>51850426
paska means shit in Finnish
>>
what the hell is this, it's impossible to look at
>>
>>51862601
What do you mean?

.i ko ciksi

(Explain.)
>>
>>51862601
It is Lojban, the Logical Language. It was initially created to test the Sapir-Whorf Hypothesis, but now it is for nerds to communicate in spoken logic.
>>
>>51853246
Po yellowjacket the class sick that ninja star (some guy) computer technician all?
>>
https://www.youtube.com/watch?v=sLrmjRIMgAk
>>
ko mi zo'e la .lojban. cu tavla
>>
https://www.youtube.com/watch?v=hRrIioMA4w8
>>
>>51857622
>>
>>51865118
ma me zo'e
>>
>>51862555
>55
lo du'u porsi lo ci mei be me'o mu cu nibli lo du'u jetnu
>>
haistakaa paska
>>
>>51868641
.I ko ko catra
>>
>>51861758
ma sa'e ga'a do nu malpli lo gerna
>>
>>51869516
>la froge

Also, using "mabla" in that way is... wrong.

x1 is a derogative connotation/sense of x2 used by x3

So many people use it incorrectly.
>>
>>51869647
>incorrectly
ji'i ni'u pa jbopre tai pilno zo mabla .i ki'u bo lo si'o lo nu ce'u ce'u ckaji cu to'e banli ga'a ce'u cu ba'e carmi lo ka zmadu lo si'o ce'u valsi ce'u noi ga'a ce'u noi pilno vo'a cu to'e banli kei lo ka xo kau da tcini lo nu ke'a plixau .i ji'a lo re moi be lo smuni cu kaijbimau lo ka jai jicmu lo smuske .i va'i lo ka skicu lo si'o malvla kei se pi'o lo si'o mabla kei kei lo ka skicu lo si'o malvla kei se pi'o lo si'o mabla cu filmau (to lo mupli pe zo banli zi'e ne ga'u cu li'a na'e satci toi)

ni'o ma krinu ga'a do lo nu nalsti lo ka pilno lo laldo si tolci'o smuni
>>
>>51870088
I use the correct meaning.
>>
>>51870564
ma si'o drani
>>
>>51870654
It's correct in that it eschews polysemy and respects the baseline.
>>
>>51870730
>eschews polysemy
lo laldo smuni no roi se pilno .i ja'o na sorselsmu

>respects the baseline
lo gafyfantymanri cu jai nanca li mu gi'e cfari ca lo nanca 1997moi .i xu nai pu zu co'u vajni
>>
>>51870763
http://teddyb.org/robin/tiki-index.php?page=Lojban%3A+You're+Doing+It+Wrong
>>
File: 1416571117524.jpg (141 KB, 720x960) Image search: [Google]
1416571117524.jpg
141 KB, 720x960
>>51870867
ba'a do jinvi lo du'u lo jboselbau pe lo cabycedra cu gleua li no lo si'o gerna .e lo si'o smuske ku gi'e se mansa da'i lo nu lo bangu cu farvi tai lo nu ri rarbau .i jetnu na ku .i lo bi'u nai se bangu ca ca'o gunka lo ka skicu lo bankle poi ja'a se pilno kei ta'i lo mu'a nu cupra lo cnino me la muljboborbau .i va'i lo du'u ma'a ma kau ca zukte cu se ckaji so'i lo me la'au doi la .lojban. lo se zukte be do na drani li'u moi
>>
>>51871053
You use so many shitty experimental cmavo and gismu that I can't even understand you.

>gleua

.i ko mi zo'e la .inglic. cu tavla
>>
>>51871233
s/gleua li no/to'e se vajni/
s/la'au/la'o li'u./

Better now? I know, jboski isn't forgiving in the least, but good luck finding a Lojbanist whose usual dialect is a subset of jboski's. (This isn't a matter of incompetence, it's a matter of "why the fuck did they allow {pu nai} but not *{ca'a nai} when {pu} and {ca'a} otherwise have the same grammar".
>>
>>51871435
)
>>
>>51871435
>good luck finding a Lojbanist whose usual dialect is a subset of jboski's

That should be literally ALL Lojbanists, if they bothered to actually learn the language.
>>
https://www.youtube.com/watch?v=rewmVNsmz0s
>>
:I lo bolxa'e cu janli lo nunsnu.
>>
File: kurva.png (2 MB, 1129x929) Image search: [Google]
kurva.png
2 MB, 1129x929
no thanks
>>
>>51874685
Leave, rude catposter.
>>
File: zaho.png (1 MB, 800x800) Image search: [Google]
zaho.png
1 MB, 800x800
>>51875992
>>
File: spargeti.png (28 KB, 300x300) Image search: [Google]
spargeti.png
28 KB, 300x300
.a'oi la'oi le'ai .i xa'o tsuku fi lo nuzlo ku noi fegli .i ca'o bo pacna je kanpe lo nu na ku su'o korvo cu rinka su'o cagna .i to'e fasnu fa lo se kanpe .i ca gi glisu lo ka didni tu'a lo proga poi parse lo xorbo gi pa cipni xoi se ditcu lo se tasmi be lo cmalu cu zifygause'i lo ka fau gi ninja gi barkla lo zvagri be lo gumri .i pa mai gunta lo kenka poi pu .aidji lo ka citka ke'a .i re mai lo slasi se vasru nudle .i na stali .i na .i si'au ro fasnu ro namcu cu kai'u da de ce'ai ga nai de menre li ci ju'ei je da de momkai lo simsa be da gi da carmi lo poi'i simsa bu ckaji .i ko'oi mi na skicu lo tcila .i ro mu'ei lo nu ja'a go'i cu fasnu fa su'o malfu'a .i di'ai lo'oi lo nu ke'a xanri cu zmiku lo ka xrani ke'a xoi sicni lo dukse kei noi to'e ke'a krali .ei ja'ai
>>
File: vlasalta.png (13 KB, 184x184) Image search: [Google]
vlasalta.png
13 KB, 184x184
la Linda lo mi mamta cu mivykansa fe noi ki, di'ai ri, vo'a tai sinma. i la Linda joi lo be ri speni ku, noi prenu co capli'u co tinsa je melbi, cu se tcaci po ce litru lo kasmlu, fau bo cu ciskyfi'i lo karnysle co nunli'u. i zai la .Ekfador., fau po ru vreta lo, noi pilda ri'a lo solgu'i ku, dadycka je cu bilma ke mu'a po ce xasynvi vau, lo marlara, cu benji fi mi fe su xatra fa le nakspe fe noi selpau ge pa be lo tcini gu je notci gi velkiue, gi pa xatryvau noi e'inde fi po ce va'o no na nu sanji po ru morsi, cu fi ki tcidu.

ni'o pu kanpe po ru ca lo cabdei ti xrukla. i ku'i le nanmu cu nonseka zai lo vijytcana. i sai la Linda! i ny nupre po ce ce lo xatra cu tcitigi ca lo vanci fau bo zai lo ckana. i ba'a do jijnu po mi ny prami. i ny voi la Linda ku, noi lo mi mamta, di'ai ri, ki tai sinma.

ni'o lu «ku'i do lo xatra cu lebna je cu bevri lo galtu. i do na curmi po lo nanmu poi la Linda ku, noi lo mi mamta, di'ai ri, ki tai sinma, cu spenybi, cu tcitigi fi mi. i ma krinu?» li'u

ni'o lu «i'u dai do ca ro nu ticysku, cu vitcyba'u. i mi do no da fuzyxu'a. i ku'i ga nai ca gi do mi smusku be po krinu po do lo xatra poi mi djica po lo nanmu poi la Linda ku, noi lo mi mamta, di'ai ri, ki tai sinma, cu spenybi, cu tcitigi fi mi, cu lebna vau, fa ma kau vau, xoi lo uenzi pe ki me do moi, gi do co'a vitcyba'u, gi mi do va'o ba'e no da fraxu» li'u
Thread replies: 53
Thread images: 12

banner
banner
[Boards: 3 / a / aco / adv / an / asp / b / biz / c / cgl / ck / cm / co / d / diy / e / fa / fit / g / gd / gif / h / hc / his / hm / hr / i / ic / int / jp / k / lgbt / lit / m / mlp / mu / n / news / o / out / p / po / pol / qa / r / r9k / s / s4s / sci / soc / sp / t / tg / toy / trash / trv / tv / u / v / vg / vp / vr / w / wg / wsg / wsr / x / y] [Home]

All trademarks and copyrights on this page are owned by their respective parties. Images uploaded are the responsibility of the Poster. Comments are owned by the Poster.
If a post contains personal/copyrighted/illegal content you can contact me at [email protected] with that post and thread number and it will be removed as soon as possible.
DMCA Content Takedown via dmca.com
All images are hosted on imgur.com, send takedown notices to them.
This is a 4chan archive - all of the content originated from them. If you need IP information for a Poster - you need to contact them. This website shows only archived content.